Results 2021

Position

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

89

89

Boat type

 

Fine 8+

SurfSki 2x 

OC6

OC6

Surfski 2x

Surfski 2x

Coastal 1x

Surfski 2x

Surfski 2x

OC6

Touring 2x

Surfski 2x

Surfski 2x

surf ski

OC6

Surf ski 

Coastal 4x+

Surfski

Coastal 2x

Coastal 2x

Surf Ski

Surf ski

OC6

Surf ski

Surf ski

Surf Ski

SurfSki 

Coastal 4x+

Coastal 1x

Fine 8+

Surfski 2x

OC6

Coastal 1x

Touring 4x+

Surf Ski

Coastal 4x+

Coastal 2x

Coastal 1x

Surf Ski

OC6

Surf Ski

Touring 4x+

Surfski 2x

Liteboat 2x

OC6

Coastal 4x+

Celtic

Celtic

Surf Ski

St Ayles Skiff

Celtic 

St Ayles Skiff

Surf Ski

Surf Ski

St Ayles Skiff

Orkney Skiff

St Ayles Skiff

St Ayles Skiff

St Ayles Skiff

Touring 2x

St Ayles Skiff

St Ayles Skiff

Celtic

Raft

Orkney Yoal 

Orkney Yoal 

St Ayles Skiff

Kayak

K2

St Ayles Skiff

St Ayles Skiff

St Ayles Skiff

Bateaux 2x

St Ayles Skiff

Fixed seat 2x

St Ayles Skiff

St Ayles Skiff

St Ayles Skiff

SUP

Little Row Boat 

Sea Kayak

Donan Skiff

SUP 

Sea Kayak

SOT Kayak

Kayak

Canadian Canoe

Kayak

kayak

St Ayles Skiff

Coastal 2x

Crew number 

16

88

22

21

84

80

62

86

83

18

51

87

85

72

20

73

56

90

60

58

67

78

19

71

77

69

79

54

64

17

81

23

65

50

70

55

59

63

66

25

75

49

82

61

24

53

29

28

68

39

27

48

74

76

42

31

33

35

41

52

45

37

26

14

30

32

46

10

91

47

34

40

94

43

2

36

93

38

11

12

13

3

6

8

7

4

1

5

9

44

57

Club

 

Corpus Swifti

Wey-Anchors

Old Men

MK Toki

Howells

Cork Paddlers

Cam Buchan

Daysh

Rowlands

OCUK Men

Victoria

The Twins

Wong

Ross Urquhart

Maggi's Mix

Calum Urquhart

Actiph water 

Micheal Surmone

Little Barn

Falcon BC

Ben Edom

Duncan Blyth

Henley Mixed

Gilbert Speirs

Douglas Wilby

Kenneth Fraser

Andrew Morton

Nocco Blue 

William C-Bell

Southern Composite 

The boost two

MK Koru

Emily Cameron Blake

Tees Tourists 

Clive Gasson

Nocco Green

Inverness RC

James Cox

Joseph Green 

OCUK Women

Paul Hill

Tees Tourists 

Geddes

Wheres Wally

Mega Mix

Magic Mountain 

Beaumaris RC Mabli

Beaumaris RC Menai

Dave Kane

Coigach&Ullapool 

Thunderbirds

Coigach Community 

Will Wilson

Glen Parry

Spirit of Catterline

Orkney Gold

Tectorum

North Berwick SJB

Cromba

Newport

Grebe

UCRC

McAtlantic Mavericks

The Vikings

Orkney Rinansey

Orkney Fridarey

Avoch Community RC

Alistair Ball

Tim Bailey 

Ullapool U19&Sen

Nairn 

Burghead Daytrippers

Oscar and Rani

Kinghorn CRC

Team daylight

MacLean MacLeod

Catterline goose 

Renegade

Mark Evans

Captain Dave

RNLI

Salty Rockets

Peter Elliott

Jimmy Riddle 

Ben Davies

Tracey Briggs

Tigger rows again

Nikki Nelson

TIME

2h 31m 23s

2h 33m 12s

2h 36m 16s

2h 39m 45s

2h 44m 48s

2h 47m 20s

2h 47m 39s

2h 47m 50s

2h 50m 6s

2h 50m 37s

2h 51m 8s

2h 51m 21s

2h 51m 24s

2h 55m 58s

2h 56m 1s

2h 56m 50s

2h 59m 33s

2h 59m 41s

2h 59m 50s

3h 3m 14s

3h 3m 15s

3h 3m 19s

3h 4m 15s

3h 4m 39s

3h 7m 8s

3h 8m 30s

3h 9m 12s

3h 11m 7s

3h 11m 25s

3h 12m 30s

3h 13m 39s

3h 15m 30s

3h 18m 9s

3h 18m 29s

3h 19m 15s

3h 19m 52s

3h 19m 52s

3h 20m 4s

3h 21m 34s

3h 22m 40s

3h 23m 40s

3h 27m 7s

3h 28m 8s

3h 30m 40s

3h 31m 14s

3h 31m 21s

3h 32m

3h 36m 37s

3h 40m 18s

3h 42m 16s

3h 42m 50s

3h 43m 5s

3h 46m 35s

3h 48m 10s

3h 49m 30s

3h 50m 5s

3h 53m 15s

3h 58m 50s

4h 0m 1s

4h 1m 26s

4h 1m 30s

4h 6m 30s

4h 7m 52s

4h 8m 29s

4h 9m 36s

4h 12m 48s

4h 13m 10s

4h 13m 15s

4h 17m 3s

4h 21m 15s

4h 21m 45s

4h 24m 30s

4h 29m 10s

4h 30m 5s

4h 31m 20s

4h 34m 5s

4h 47m 40s

4h 49m 21s

4h 53m 22s

5h 4m

5h 21m 50s

5h 22m 55s

5h 29m 34s

5h 36m 2s

5h 48m 50s

6h 8m 10s

6h 15m 20s

5h 30m 40s**

did not race

did not race

did not race